M’i vë duart…

Kultura

M’i vë duart…

Nga: Zymer Mehani Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:27
Zymer Mehani

Vërmi duart e tua
N 't' zjarrtin ballin tim
N' natë si drita e hënës
M' k'qyr me sy magjikë

Si qiell i purpurtë
N' t' diellit perëndim
N' ballin tim t'zhuritur
M'i vë duart ballsam
T'na përkund qetësia
Rreth e qark pastaj

Zemrën ta dëgjojmë
Rrahjet, këngën e saj
N'parzmin tënd të ngrohtë
Si mëndafsh i butë
M'i këndo sonatat
Porsi valët e lumit
Unë zë e dremitem
Në thellësitë e gjumit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat