Jemi Bashkë

Kultura

Jemi Bashkë

Nga: Ismajl Gashi Më: 26 maj 2022 Në ora: 14:58
Ismajl Gashi

Kudo jemi ende bashkë

Në shtëpi

Të kam afër

Në sofër

Ulur bashkë

Të buzëqeshur

Zë ëmbël

E fjalë të bukura

Kudo shkoj

E kudo dal

Ti

vjen pas.

Hija jote

Më përcjell

Jemi bashkë

Malli nuk na lëshon

Të ketë ndarje

Brenga shtërgon

Për të ardhmen.

 

Ylli polar

Moshatar me qiellin

Me diellin e Hënën

Me tokën

Moshatar me univerzin

Me I vjetër

Se Adami dhe Eva

Ylli që ndriqon

Rrugën e njerëzisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat