Erdhi momenti

Kultura

Erdhi momenti

Nga: Musa Ahmetaj Më: 21 qershor 2022 Në ora: 21:51
Musa Ahmetaj

Kuku për neve erdhi momenti
Tash e tutje të paguhet korenti
Mjaft kemi harxhuar pa karar
Kemi ngrohë derra dhe gomarë

Drita ditën- natën deri te ura
Deri tash kaluam pa fatura
Nuk e ditëm për bllok tarifa dot
Tjetër klimë ka filluar qysh sot

Do ta provojmë në ditën e parë
Me një dritë dhe pa llampadarë
Kuku për mua, këtë nuk e prita
Edhe ne të paguajmë për drita

Kështu po deklarohet z. Pera
Si ta pranoj inkasantin te dera
Pas shumë viteve me dhënë pare
Këtë në jetë nuk e kam besuar fare

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat