Mjaft se u ba bozë

Kultura

Mjaft se u ba bozë

Nga: Musa Ahmetaj Më: 22 qershor 2022 Në ora: 14:13
Foto ilustrim

Ky parlamenti i sotëm
Si dikur ne në mëhallë
Çdo ditë luanin guxha
Në fund u bënin përrallë

E kur uleshin te mrizi
Debatohej me nervozë
Na ishte edhe një slogan
“Mjaft ma se u ba bozë”

Kurrë nuk dinim këtë
Dhe nuk i binim në fije
Askush nga ne nuk e dinte
Boza vërtet a kishte shije

Nga tërë mëhalla e jonë
Edhe nga një mëhallë tjetër
Thoshin slogan i trashëguar
Nga një gjeneratë më e vjetër

Tani, fati më i mirë për neve
Deputetët i kemi nga qyteti
Të deklarohen pak për bozën
Për shijen e saj, secili për veti

22.06.2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat