Varroset Vjosa Berisha

Kultura

Varroset Vjosa Berisha

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:06
Pamje nga varrimi

Për rreth një orë në Teatrin Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i producentes Vjosa Berisha.

Qytetarë, miq e dashamirë, kanë bërë homazhe në nderim të jetës dhe veprimtarisë së producentes.

E ndjera u përcoll edhe në banesën e fundit.

Familjarë, artistë dhe miq të shumtë përkujtuan sot regjisoren dhe producenten Vjosa Berisha.

Në ceremoninë përkujtimore të Berishës, u vlerësua angazhimi i saj për jetën kulturore në kryeqytet dhe Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat