Kur ike ti....

Kultura

Kur ike ti....

Nga: Zymer Mehani Më: 1 korrik 2022 Në ora: 13:45
Zymer Mehani

Kur ike ti
Qiellit iu zbeh kaltërsia
E lapsit tim vargu
Dhe kitarës iu këput një tel
Melodi pa nota në pentagram

Ti kur ike
Maleve kryelarta u humbi freskia
Lumenjtë e kësaj toke
Rridhnin me turbullimë
Ngjyrat e ylberit krejt u tretën
Gjithkah mot i trazuar, me stuhi e suferinë

Ti kur ike, o trim
Nga muri ra një gur
E gjaku që derdhe
U ngjit në flamur

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat