Ditëlindja e Amerikës!

Kultura

Ditëlindja e Amerikës!

Nga: Sami Arifi Më: 4 korrik 2022 Në ora: 11:45
Sami Arifi

Në ditën e sotme 4 korrik,

festë ka shteti i ynë mik!

I jep Botës gëzim dhe shpresë,

demokracinë s’lejon të vdes...

 

Me veprimin e madhështinë,

mbjellë te popujt guxim për lirinë!

Ndër popujt shemb tiraninë,

u hapë rrugë për pavarësinë...

 

N’ditë vështira kur u derdh gjak,

Amerika bëri hap!

E nxiti Botën mbarë,

gjakatarin për ta ndalë...

 

Populli ynë dje sot e n’çdo mot,

ka mikun e madh që i del zot!

Për ne rrita e popullit shqipës,

është Ditëlindja e Amerikës...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat