Të puth, flamur

Kultura

Të puth, flamur

Nga: Zymer Mehani Më: 7 korrik 2022 Në ora: 08:48
Zymer Mehani

Të puth, Flamur,
I lyer me gjak
N' furtuna e rrebeshe
Prore je përflakë

Bij dhe bija nënash
Në ty u betuan
Sa e sa dëshmorë
Me ty u mbuluan

Prore nëpër breza
Do t'lartësohesh n' qiell
Çmimi yt është gjaku
Pasha dritë e diell

Flamur, të puth dua
E të mbaj në duar
Të nderon poeti
Me zemër t'flakëruar

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat