​Vdes aktorja Olivia Newton-John

Kultura

​Vdes aktorja Olivia Newton-John

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 22:19
Olivia Newton-John

Këngëtarja dhe aktorja Olivia Newton-John ka vdekur në moshën 73-vjeçare, njoftoi të hënën ueb faqja e saj zyrtare.

Newton-John, e cila fitoi famë botërore me rolin e saj në filmin kult "Brilliant" të vitit 1978, luftoi për vite me radhë një betejë me kancerin e gjirit.

“Ajo ndërroi jetë paqësisht në fermën e saj në Kaliforninë Jugore këtë mëngjes, e rrethuar nga familja dhe miqtë”, tha bashkëshorti i saj, John Easterling.

“Olivia ka qenë një simbol i triumfit dhe shpresës për më shumë se 30 vjet duke ndarë rrugëtimin e saj me kancerin e gjirit”, thuhet në deklaratë.

“I kërkojmë të gjithëve që të respektojnë privatësinë e familjes gjatë kësaj kohe shumë të vështirë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat