Aktivistja dreq-plakë

Kultura

Aktivistja dreq-plakë

Nga: Musa Ahmetaj Më: 11 gusht 2022 Në ora: 22:19
Musa Ahmetaj

Gruaja e mëhallës
Me gjoks të shpluar
Kërkon peticionin
Për ta nënshkruar

Të gjitha shtëpitë
I viziton pa pritesë
Për gocat e reja
Kërkon mbulesë

Me gjysmë kanatiere
Kërthizën në fushë
Tre katër tatuazhe
Në gjoks e në gushë

Mbrëmjeve në kafene
E konsumon rakinë
Të nesërmen gocave
Ju propozon shaminë

Për shami e mbulesë
Zemra i digjet flakë
Prononcohet në media
Aktivistja dreq-plakë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat