A nuk ishin?...

Kultura

A nuk ishin?...

Nga: Zymer Mehani Më: 16 gusht 2022 Në ora: 15:26
Zymer Mehani

A nuk ishin
Dy pëllumba të bardhë dëborë

A nuk ishin
Dy trëndafila të kuq me kurorë

A nuk ishin
Dy ushtarë n'llogore për liri

A nuk ishin
Shqipe me dy krerë n'flamur kuq e zi

A nuk ishin
Dy zemra besnike atdhetare

A nuk ishin
Luftëtarë lirie n'Ushtrinë Çlirimtare

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat