Fjala ar, fjala armë

Kultura

Fjala ar, fjala armë

Nga: Vjollca Aliu Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:24
Vjollca Aliu

Gjer sa jeta të më mbaroj
Edhe po të mos kem ngjyrë, e asgjë tjetër
Laps do ta bëj qerpikun tim
E me lotin tim do t'i shkruaj fjalët në letër.

Mos iu druani letrave të mia
Aty jeni ju në raport me mua
Siç m'i keni dhënë ngjyrat gjatë jetës
Veprat e juaja në to ua kam varguar.

Siç e pret lindjen e fëmijës
Daljen në dritë të librit tim dikush e uron
Por, veçanërisht, do t'ua bëjë peshqesh
Atyre që e vërteta u dhemb, u pengon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat