Natë

Kultura

Natë

Nga: Zymer Mehani Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 09:13
Zymer Mehani

Kur nata
Vë heshtjen
Qetësinë
E terrin
Zemra
Ç' më shtanget
Shqetësohet
Dhe trandet

Vegim
Shikim
I përhumbur

Dëgjim
Thellësi
Gjerësi

Dashuri
E pamasë
Kur Ty
Të thërrasë

Mallëngjim
Ëmbëlsim
Kur të shoh
O shpirti im

Malli për Ty
Më kaplon
E zemra ime
Ushton
Si det
Uturon

Atëherë
Mos pipëtij
Më dëgjo
Të deshta
Të dua
S‟ e përsëris më
Në këtë orë
Ty zemër
Të dashuroj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat