Në prehër të Gjallices

Kultura

Në prehër të Gjallices

Nga: Ibrahim Hjadarmataj Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 13:21
Pamje nga pjesëmarrësit në akivitet

Ne qytetin e Kukesit Lidhja e Shkrimtareve dhe Artisteve te Kukesit zhvilloj edicionin e dyte “Ne Preher te Gjallices” nen sponsorizinm e “Eurosig” me president Kadri Morinen.Gjithashtu u be promovimi I librit te ri “Ne Letren e Fundit” te autorit Lulzim Hajdari, ku mbajten fjalen e tyre recensenti Nexhat Rexha dhe redaktori Arsim Halili.

Moren pjese ne kete edicion mbi 50 konkurente nga Kosova, Kukesi, Tropoja, Hasi, Mirdita, Durresi dhe Peshkopia.

Cmimi I pare ju dha shkrimtarit Agim Bajrami

Cmimi I dyte – Bledar Tafaj dhe Teuta Anif Muji

Cmimi I trete- Izet Abdyli , Arsim Halili dhe Bukurie Bucpapaj

Cmimi frymezues mbi preher te Gjallices – Trandafile Molla

Cmimi – “Kroi Tan Zot” – Eduart Mata

Cmimi talenti I ri – Klark Morinaj

Pas ketij aktiviteti me kenge dhe valle dhe ndarje mirnjohjesh per te pranishmen u shtrue edhe nje drake

Ne te ardhmen te tere poezite konkuruse do te permblidhen ne botimin e nje almanaku te vecante.

Kjo qe nje pasqyrim I punes se mire te lidhjes se shkrimtareve dhe artisteve kuksian dhe ne vecanti te kryetares qe drejton me mjaft pergjegjesi nga Vera Istrefaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat