Vendime historike

Kultura

Vendime historike

Nga: Musa Ahmetaj Më: 1 shkurt 2023 Në ora: 20:58
Musa Ahmetaj

Paga dhe koeficienti
Vendime historike
Nga sot do marrim
Monedha metalike

Edhe presjet dhjetore
Tash e gjetën vetën
Me mbarimin e muajit
Do e trashin kuletën

Asgjë nuk shkon huq
Puna e natës do matet
Së shpejti të ndërrohen
Të gjitha bankomatet

Ne jemi më ndryshe
Nuk jemi qeveri e vjetër
Juve monedhat metalike
Neve monedhat në letër

Kështu sot foli e foli
Një alamet deputete
Por nuk e zuri në gojë
Koeficientin për vete.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat