Mësuesit

Kultura

Mësuesit

Nga: Adem Bytyçi Më: 11 prill 2024 Në ora: 06:11
Adem Bytyçi

Mësuesit mos t'i harrojmë kurrë

T'i kujtojmë gjthmonë

Me respektin më t'madh

Ata ishin drita jonë

Që na ndriquan rrugën 

Si si duhet t'jetojmë.

Kurdo dhe kahdo 

Që shkojmë

Mësuest t'i  kujtojmë

Dhe, kurrë mos  t'i  harrojmë 

Po t'mos ishin ata

Ne do t'jetonim n'terr

Pa e ditur as edhe njëherë

Se ne jemi shqiptar

Dhe nipër 

T'Gjergj Kastriotit Skënderbeut

Si dhe populli më i vjetër

N'Evropë dhe rajon.

 

Mësusit janë 

Dëshmorët e diturisë 

Duke falenderuar 

Kontributin e tyre

Kombi shqipëtar

Ka arritur atje

Ku e ka vendi dhe e meriton

Krah për krah

Me kombet ma t'përparuar n'botë

Atje ky zëri i kombit shqipëtar

Dëgjohet nga t'gjithë

N'mbrojtjen e t'drejtave

Dhe lirive t'njeriut.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat