Agim Ramadani

Kultura

Agim Ramadani

Nga: Adem Bytyqi Më: 11 prill 2024 Në ora: 22:01
Agim Ramadani

E la përendimin

E la edhe familjën

Bashkêshortën dhe fëmijet

Edrdhi për t'i dal zot Kosovës

Për ta çliruar 

Nga mizorit serbe.

Kundër shqipêtarëve.

 

Agim Ramadani

Heroj i Kosovës

N't'gjitha,betejatë

I dha grusht t'rëndë armikut

E nderoi Kosovën

 

Një ditë edhe vetë ra

N'fushën e nderit

Duke ia falur gjakun

Lirisë Kosovës

Me heroizmin 

E herojt t'kombit

Agim Ramadani

Krenohet gjithë Kosova

Emërin e tij 

Do ta kujtojë gjithmonë 

Kujtesa e kombit

Dhe Brigade 138 

Agim Ramadani .

Që luftojë herokisht

Për çlirimin e Kosovës.

Nga fantazmatë mesjetare

T'Serbisê gjakatare

Që erdhen nga Karpatet

Pêr t'i anëksuar 

Tokatë shqipëtare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat