Debate pa kripë

Kultura

Debate pa kripë

Nga: Musa Ahmetaj Më: 14 prill 2024 Në ora: 12:17
Musa Ahmetaj

Shallin rreth kokës

Të gjatë disa metra

Muhalife dhe fetfa

Secila më keqe se tjetra

Nuk të ndalet goja dot

As ditën e as natën

Fjalët që dalin nga goja

Patjetër duhet të matën

Me “ aftësitë” që ke

Goja prore të bluan

Pse nuk tregove fare

Qoftëlargu të paguan

Kemi akoma për të thënë

Edhe unë edhe opinioni

Për hapsirë nëpër debate

Fajtor është televizioni

Portale e televizione

Mjeli mirë dhe shkrryej

Por nënat dhe motrat tona

Të lutemi, kurrë mos i fyej

Kurse për familje tënde

Neve nuk na intereson fare

Le të rrijnë vetëm në kuzhinë

Mos të dalin kurrë as në dritare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat