Varfëria

Kultura

Varfëria

Nga: Adem Bytyçi Më: 12 maj 2024 Në ora: 07:11
Adem Bytyçi

Lot 

Vujtje

Mjerim

Që shpirtin

Ta  rrënqeth

Dhe zemrën ta djeg 

 

Si është e mundur ?

T'mos rrënqethet shpirti

Kur n'rrugë 

Has fëmijë t'leckosur

Bark uritur

Dhe këmbë zbathur

Që shtrin

Dorën e lëmoshës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat