Çokollatat e Zvicrës

Kultura

Çokollatat e Zvicrës

Nga: Dedë Preqi Më: 13 maj 2024 Në ora: 10:47
Dedë Preqi

Të pëlqyera janë çokollatat e Zvicres

Me tëmbël t’milkës t’përziera e me lajthi,

Dhe me xhalp kakaoje në gojë me u shkri

Me shijen e saj sëcili do ndien kënaqësi.

Të pëlqyera janë çokolladat e Zvicrres,

Ca janë të ëmbëla e ca janë të njelmëta,

Atje ku punohet shumë n’dëborë e shi

Dhe djersët e ballit shëndërrohen në flori.

Ah, sa të ëmbla janë çokolatat e Svicrres

Ca janë të shieshme e ca të njelmëta,

Sëcili do ti lakmonte dhe do ti shijojë

S’më besove mua, mundet t’i provojë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat