Lajm i “trishtë” ‐Satirike

Kultura

Lajm i “trishtë” ‐Satirike

Nga: Adem Bytyçi Më: 20 maj 2024 Në ora: 13:59
Autori Adem Bytyçi

Re të zeza

Po valëviten

Ballkani hapur

Po tronditet.

Janë rënë n ‘dert

Rama dhe Aleksandri

Si nuk mundem

Për ta themeluar

Ballkanin e hapur

N' interes t ‘Serbisë

E n ‘dëm t ‘Kosovës

Dhe Shqipërisë.

Edi Rama n' xhamadan

Aleksandrit fjalë po i qon

Kufijtë e Shqipërisë

Do t'i hap

Për t ‘ardhur n ‘Detin shqiptar

Populli serb

Edhe ata serbë

Që n ‘luftën e fundit

Kanë masakruar

N ‘mënyrë makabre

Kosovarë,

T’ dytë bashkë

Mbeten gojëhapur

Pasi iu dështojë

"Ballkani Hapur"

Ide e Vuqiqit

Për interesa

T ‘Serbisë t ‘madhe

Kundër Kosovës

Dhe shqiptarëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat