Gjaku i Arbrit

Kultura

Gjaku i Arbrit

Nga: Adem Bytyçi Më: 22 maj 2024 Në ora: 17:07
Autori Adem Bytyçi

Janë munduar

Serbë , grekë

Turq e rusë

Por gjakun e Arbrit

S'kanë arritur

Për ta zhdukur.

Edhe sot

Rusë, serbë

E grekë

Dhe miqtë e tyre

N ‘Evropë

Nuk lënë pa përdorë

Mjete kundër njerëzorë

Për t'i zhbërë

Dy milionë shqiptarë n ‘Kosovë

Popullatën më t ‘vjetër

N ‘Ballkan dhe Evropë

Paraardhësit

Dhe pas ardhësit

E Skënderbeut

Heronjtë Evropianë

I cili Evropën e shpëtoi

Nga civilizimi më i egër

Që e ka njohur historia e njerëzimit

Ndonjëherë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat