Detaje të reja nga incidenti në Kumanovë, tre fëmijë humbin jetën

Kumanova

Detaje të reja nga incidenti në Kumanovë, tre fëmijë humbin jetën

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 13:21
Foto ilustrim

Tre fëmijë kanë humbur jetën, ndërsa gjashtë të tjerë janë lënduar nga shpërthimi i bombolës në një shtëpi në fshatin Rrumanli të Kumanovës.

Fatkeqësia ka ndodhur rreth orës 10:00 të mëngjesit, në dhomën e ndenjes, në katin e parë të shtëpisë ku ishin duke qëndruar shumë anëtarë të familjes.

Nga Njësitit i Zjarrfikësve thonë se rasti është paraqitur në orën 10:10, dhe ato kanë dalë menjëherë në terren me një veturë dhe katër zjarrfikës.

“Shkaku i shpërthimit të zjarrit ishte shpërthimi i bombolës së gazit. Të afërmit dhe fqinjët i nxorën të lënduarit, pas së cilës ne shuam zjarrin për rreth një orë”, thonë zjarrfikësit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat