“Dick Marty duhet të pranojë se raporti kundër UÇK-së ishte pjesë e një konspiracioni”

Lajme

“Dick Marty duhet të pranojë se raporti kundër UÇK-së ishte pjesë e një konspiracioni”

Nga: N. Sh. Më: 19 prill 2022 Në ora: 15:35
Dick Marty

Analisti politik Blerim Latifi e ka komentuar një deklaratë të Dick Martyt i cili ka thënë se po ndihet i lënë në baltë nga Qeveria zvicerane.

Latifi në rrjetin social shkruan se, Marty duhet me dalë dhe me pranua se raporti i tij kundër UÇK-së ishte pjesë e një konspiracioni.

“Dick Marty paska thënë se ndihet i lënë në baltë nga Qeveria e Zvicrës, e cila nuk dëshiron të prishet me Serbinë për të.

Shumë e thjeshtë është kjo punë: Marty duhet të dalë dhe të pranojë se raporti i tij ishte pjesë e një konspiracioni të ndyrë kundër UÇK-së e shqiptarëve dhe askush më nuk do të merret me të. Si i krishterë ai duhet ta ketë të njohur thënien biblike se " e vërteta na bën të lirë".”, shkruan Latifi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat