Shaip Kamberi, zyrtarisht deputet edhe për një mandat – e konfirmon KQZ e Serbisë

Lajme

Shaip Kamberi, zyrtarisht deputet edhe për një mandat – e konfirmon KQZ e Serbisë

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 14:44
Shaip Kamberi

Komisioni i Zgjedhjeve në Serbi ka bërë të ditur se shqiptarët do të kenë një përfaqësues në parlamentin serb.

Në rezultatet përfundimtar të publikuara të martën shihet se lista e Shaip Kamberit është pjesë e partive tjera që kanë zënë vend në Kuvendin e Serbisë.

Zgjedhjet në Tërnoc të Preshevës janë mbajtur pesë herë për shkak të parregullsive të shumta që e pamundësuan procesin zgjedhor.

Kamberi kishte akuzuar komisionerët e partive serbe se shfaqnin probleme për të ndërprerë procesin e zgjedhjes së tij si deputet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat