Vdes aktori James Michael Tyler

Mediale Vip

Vdes aktori James Michael Tyler

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 09:35
James Michael Tyler

James Michael Tyler, i njohur më së miri si menaxheri i kafenesë Gunther në shfaqjen hit “Friends”, vdiq i qetë në shtëpinë e tij të dielën, sipas përfaqësuesit të tij Toni Benson. Ai ishte 59 vjeç.

“Bota e njihte atë si Gunther (“Shoku i shtatë”), nga seriali i suksesshëm Friends, por të dashurit e Michael e njihnin atë si një aktor, muzikant, mbrojtës ndaj kancerit dhe bashkëshort i dashur”, thuhej në deklaratën e Benson.

Tyler vdiq në shtëpinë e tij në Los Anxhelos të dielën pas një beteje me kancerin e prostatës, i cili u diagnostikua për herë të parë në vitin 2018, sipas Benson.

“Michael e donte muzikën live, duke brohoritur tigrat e tij Clemson dhe shpesh do ta gjente veten në aventura argëtuese dhe të paplanifikuara. Nëse do ta takonit një herë do të kishit bërë një shok për jetën”, thuhej në deklaratë.

Aktori ishte më i njohur për rolin e Gunther, menaxherin e kafenesë Central Perk, dhe admiruesin e Rachel në shfaqjen televizive ikonike të viteve ’90 për 10 sezone, por ai ishte në shumë tituj të tjerë, duke përfshirë “Scrubs”, “Modern Music” dhe ” Sabrina magjistare adoleshente”.

Bashkë-krijuesit e “Friends” Marta Kauffman dhe David Crane i thanë CNN në një deklaratë se Tyler ishte një “njeri vërtet i sjellshëm, i ëmbël”.

“Kur ai filloi si një ekstra në “Friends”, shpirti i tij unik na ra në sy dhe e dinim se duhej ta bënim atë një personazh”, thuhej në deklaratë. “Ai e bëri dashurinë e pashpërblyer të Guntherit tepër të lidhshme. Zemra jonë është me gruan e tij, Jennifer Carno”.

Tyler së pari zbuloi se po luftonte me kancerin e prostatës në fazën 4 në qershor, kur foli në NBC Today Show dhe tha se mjekët e zbuluan kancerin e tij gjatë një operacioni fizik rutinë kur ishte 56 vjeç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat