Të gjithë e njohin këtë aktor amerikan, pak e dinë se ka shërbyer si ushtar në Kosovë

Mediale Vip

Të gjithë e njohin këtë aktor amerikan, pak e dinë se ka shërbyer si ushtar në Kosovë

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 19:41
Rob Riggle

Faqja Gary Sinise Foundation ka kujtuar aktorin e njohur hollivudian, Rob Riggle, si njërin ndër shërbyesit e nderuar të ushtrisë amerikane në botë.

Në postim tregohet se Riggle si ushtar ka shërbyer edhe në Kosovë e Shqipëri, ndër të tjera.

Ky është postimi:

Në nderimet e së shtunës, ne kujtojmë aktorin dhe komedianin në pension, nënkolonelin e USMC, Rob Riggle.

Shumë prej jush mund ta njohin atë nga rolet e tij në Step Brothers, The Hangover dhe filma të tjerë, por sot ne e nderojmë atë për 23 vitet e shërbimit të tij ushtarak.

Gjatë karrierës së tij, Riggle kaloi nëntë vjet në detyrë aktive dhe 14 në Rezervën e Trupave Detare, duke shërbyer në Liberi, Kosovë dhe Shqipëri. Pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit, Riggle u aktivizua dhe u dërgua për të shtuar reaguesit e parë dhe ekuipazhet e shpëtimit në Ground Zero(Kullat Binjake).

 Ai më vonë u kthye në detyrën aktive dhe u vendos në Afganistan. Z. Riggle, ju përshëndesim.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat