Elgit Doda sjell një version të ri të këngës “Mora Fjalë” të Shkurte Fejzës

Mediale Vip

Elgit Doda sjell një version të ri të këngës “Mora Fjalë” të Shkurte Fejzës

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Këngëtari nga Shqipëria, Elgit Doda, në Ditën e Flamurit ka sjell një version të ri të këngës “Mora Fjalë”.

Projekti, i cili i përket artistes Shkurte Fejza, është përpunuar në mënyrë të veçantë nga 33-vjeçari.

Teksti dhe muzika është punuar nga Naim Gjoshi dhe u publikua nga Fole Publishing.

Kënga tashmë ndodhet në YouTube, e që njëherësh erdhi si dhuratë për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Elgiti këtë verë ka qenë një nga emrat më të kërkuar në treg në mbrëmje e koncerte.

Ai ka qenë i pranishëm në evente të ndryshme brenda dhe jashtë trojeve shqiptare me vëllezërit Veshaj, Donaldin dhe Romeon.

Besohet që edhe ky projekt në një formë tjetër do të pëlqehet nga publiku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat