Kush është këngëtari shqiptar që vdiq në Shkup? Ai u fejua një muaj më parë, mbrëmë u vra me armë zjarri

Mediale Vip

Kush është këngëtari shqiptar që vdiq në Shkup? Ai u fejua një muaj më parë, mbrëmë u vra me armë zjarri

Më: 27 maj 2024 Në ora: 10:10
Amar Ismani dhe e fejuara e tij

Shumë fansa nga rajoni u tronditën nga lajmi se këngëtari shqiptar nga Shkupi, Amar Ismani (29-vjeç) u vra në Shkup.

Një numër i madh prej tyre kanë nisur t’i thonë lamtumirën këngëtarit në rrjetet sociale.

Ismani u vra në një përleshje masive ku mbetën të plagosur dy persona, e për ata që nuk e njihnin karakterin dhe veprimtarinë e tij, ja kush ishte Amar Ismani.

Këngëtari ishte shumë i njohur në Maqedoni, ndërsa në Instagram e ndiqnin 303 mijë persona. Disa nga këngët e tij të famshme ishin “Bad Bitch” me Benny Bee, “Sjom mo”, “C’est la vie”, “Shawty”, “Ferrari”…

Një muaj më parë ai njoftoi se u fejua, ndërsa një foto të unazës e postoi në rrjetet sociale.

Kujtojmë se incidenti i mbrëmshëm në Shkup ka nisur me debat, e më pas është kthyer në një përplasje fizike ku janë përdorur edhe armë zjarri. Tre persona kanë përfunduar në spital dhe për fat të keq Ismani ka ndërruar jetë.

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat