Shakira: Jam më pak e brishtë nga sa mendoja

Mediale Vip

Shakira: Jam më pak e brishtë nga sa mendoja

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 13:09
Shakira

Shakira ka dhënë një intervistë për revistën “Rolling Stone” për kopertinën korrik-gusht 2024, duke dhënë tërthorazi përgjigjen e saj për thashethemet e ndryshme, që ajo është lidhur me djem të ndryshëm në showbiz.

“Unë nuk mendoj për këtë …. Çfarë vendi kam për një djalë për momentin ishte një nga përgjigjet që ajo dha kur u pyet nëse po dilte me dikë?” “Çfarë të them, më pëlqejnë meshkujt. Ky është problemi. Nuk duhet t’i pëlqej ata me gjithçka që më ka ndodhur, por imagjinoni sa shumë më pëlqejnë burrat që më pëlqejnë akoma. Megjithatë, duke bërë një marrëdhënie zyrtare, mendoj se fëmijët e mi duhet të jenë shumë të përgatitur për të dhe mirëqenia e tyre emocionale dhe psikologjike është përparësia”, tha Shakira në intervistën e saj.

Ylli latin aktualisht është fokusuar vetëm që të vazhdojë të argëtohet dhe të shohë se ku e çon karriera e saj. “Unë jam shumë më pak i brishtë nga sa mendoja. Gjithmonë kisha shumë frikë nga dhimbja, sepse mendoja se nuk do të mbijetoja”, theksoi ajo gjatë intervistës së saj. Mirëpo, siç tha ajo, përmes këtij procesi që ka kaluar në pjesën e martesës, “u bëra më e fortë se sa mendoja. Unë u bëra një person më i pavarur, një person që nuk mbështetet tek askush, përveç vetes”.

Këngëtarja e dashur foli edhe për ndjenjat e saj për mëmësinë. “Nuk më është dashur kurrë të mbështetem tek vetja aq sa po luftoj për mbijetesën time dhe mbijetesën e fëmijëve të mi”, vuri në dukje ajo. “Mendoj se ata e kanë parë nënën e tyre duke qarë. Unë mendoj se ata e panë atë duke festuar. Mendoj se e kanë parë të qeshë. Mendoj se e kanë parë punën e saj pa u lodhur. Dhe kjo është e gjitha: Unë dua t’u tregoj atyre se jeta nuk është lineare. Ajo nuk është ajo që njerëzit e imagjinojnë të jetë në filma. Gjërat nuk shkojnë ashtu siç duam ne dhe duhet të përballemi me zhgënjimin. Kjo është pjesë e situatës, prandaj jemi këtu”, përfundoi ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat