12 gjërat që terapistët e seksit dëshirojnë që ju t’i njihni - Bota Sot
12 gjërat që terapistët e seksit dëshirojnë që ju t’i njihni

Seksi

12 gjërat që terapistët e seksit dëshirojnë që ju t’i njihni

Më: 16 prill 2020 Në ora: 11:39
Ilustrim

Terapeutët e seksit flasin drejtpërsëdrejti rreth asaj që mund të prisni dhe çfarë mund të bëni për të përmirësuar jetën tuaj seksuale.

Këtu janë 12 gjërat që terapistët sugjerojnë:

Nuk është e nevojshme që të bëni vepra përpara trapistit apo me trapistin tuaj.

Ka mundësi të jetë një arsye mjekësore për çështjet seksuale.

Komunikimi është çelësi i një jete të shëndetshme seksuale.

Është normale të ndiheni seksualisht tërheqëse për të tjerët.

Ju duhet të ndiheni njësoj si terapisti juaj, pasi është një përgatitje e mirë.

Ju nuk duhet të gjykoni preferencat e bashkëshortit.

Asnjëherë mos lejoni që problemet të agravohen.

Gjithmonë duhet të alternoni mundësi për të dalë nga rutina.

Nuk duhet të bëni gjëra, të cilat ju bëjnë të mos ndiheni mirë.

Të programoni seksin nuk është një ide e keqe.

Nuk keni nevojë të jeni në një lidhje.

Terapia nuk do të thotë se lidhja juaj është e destinuar të mbarojë keq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat