Përfundon në sallën e operacionit, pelikani i plagosur nga gjahtarët - Bota Sot
Përfundon në sallën e operacionit, pelikani i plagosur nga gjahtarët

Shkodra

Përfundon në sallën e operacionit, pelikani i plagosur nga gjahtarët

Më: 27 janar 2019 Në ora: 18:44
Pelikani i plagosur

Pelikani i plagosur, që arriti nga Shkodra para pak ditësh,  iu nënshtrua një ekzaminimi klinik më të specializuar.

Nga radiografia duket qartë prania e saçmave të armës së gjahut, njera prej tyre i ka thyer radiusin.

Pelikani do të operohet, duke bashkuar kockën dhe duke e fiksuar me një pllake titani.

Ai është vendosur në ambientet e Kopshtit Zoologjik të Tiranës me mbështetjen e  projektit Natural dhe specialistët e PPNEA dhe AOS.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...