Operacion anti-kanabis në Shkodër, 10 gra në mesin e 16 të arrestuarve

Shkodra

Operacion anti-kanabis në Shkodër, 10 gra në mesin e 16 të arrestuarve

Më: 13 tetor 2022 Në ora: 20:51
Foto ilustrim

Operacioni i koduar ‘Qarku’ i finalizuar nga Policia e Shkodrës zbuloi një shtëpi që brenda kishte kanabis e që çoi në pranga 16 persona e shpalli në kërkim një tjetër.

Mes të arrestuarve ishin 10 gra, roli i të cilave dyshohet se ishte përpunimi i lëndës narkotike në banesën e përshtatur për kultivim, në pronësi të Pjetër Gjonit, gjithashtu i arrestuar.

Ky i fundit është personi i cili siguronte lëndën narkotike e cila fillimisht përpunohej nga gratë e arrestuara e më pas hidhej në treg.

191 kilogramë kanabis dhe 456 bimë narkotike u gjetën dhe sekuestruan në total nga uniformat blu në 4 fazat e operacionit ‘Qarku’.

Nga këto 86 kilogramë kanabis u kapën në shtëpinë e zbuluar një ditë më parë, ku gjithashtu u sekuestruan dy ventilatorë që shërbenin për tharjen e bimëve narkotike, 3 automjete dhe 15 aparate celulare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat