PD Shkodër sulmon Berishën: Prej teje humbëm zgjedhjet

Shkodra

PD Shkodër sulmon Berishën: Prej teje humbëm zgjedhjet

Më: 30 maj 2023 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Partia Demokratike dega Shkodër, në një reagim zyrtar, ka hedhur akuza ndaj Sali Berishës se po bashkëpunon me Edi Ramën për të dëmtuar PD zyrtare. PD thekson se në zgjedhjet e 14 Majit u përfaqësua vetëm me kandidatë për këshillin bashkiak të Shkodrës me vetëdije të plotë dhe jo me kandidatë për kryebashkiakë.

PD deklaron se demokratët shkodranë bojkotuan zgjedhjet e 14 majit pasi nuk iu besojnë më non gratave dhe bashkëpunëtorëve të tyre. Më tej, PD shprehet se do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët që duan një të ardhme pa Ramën dhe Berishën.

Deklarata e plotë:

Partia Demokratike e Shkodrës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë në krah dhe në interes të qytetarëve dhe demokratëve të ndershëm të Shkodrës. Me këte përgjegjësi dhe vetëdije Partia Demokratike vendosi që në zgjedhjet e 14 majit të përfaqësohej vetëm me kandidatë për këshillin bashkiak në Shkodër.

Të bindur në këtë vendimmarrje të drejtë, kemi qenë gjithnjë në përpjekje të vazhdueshme për ruajtuar dhe mbrojtur votën opozitare. Për fat të keq humbja e opozitës në Shkodër duhet kërkuar shumë më parë se zgjedhjet e 14 majit. Kjo humbje e ka fillimin në marrëveshjet fshehta në zgjedhjet 6 marsit 2021, kur në dakortësi të plotë Edi Rama bëri bashkë të gjithë të korruptuarrit, të gjithë nongratat, bandat e kriminelët në një sulm të paprecedentë ndaj Partisë Demokratike dhe kandidatit të saj, me një qëllim: mbështetjen e Sali Berishës e zgjatimeve të tij.

6 marsi ishte skena e një krimi zgjedhor, por Sali Berisha nuk i kontestoi procesin e zgjedhjeve të 6 marsit, përkundrazi e përdori këtë rezultat në favor të tij. Humbja e zgjedhjeve të 14 majit është shembulli dhe prova se shkodranët refuzuan dhe bojkotuan masivisht votimin sepse nuk ju besojnë më as nongratave dhe as bishtave te tyre.

Dënojmë me forcë çdo akuzë dhe shpifje që bëhet sot ndaj Partisë Demokratike dhe strukturave të saj në Shkodër për bashkëpunime të imagjinuara që del nga goja e nongratave. Këto akuza dhe shpifje janë prova më e qartë janë bërë bashkë “nongratat”, janë bërë bashkë të korruptuarit, përfituesit dhe zaptuesit e Shkodrës për të sunduar Shkodrën dhe të ardhmen tonë.

Partia Demokratike është dhe do të të mbetet Partia e njerzve të lirë! Partia Demokratike do të ringrihet mbi vullnetin dhe sakrificën e njerzve të ndershëm dhe do të jetë një Parti e vlerave perëndimore dhe euroatlantike me akte, jo me fjalë. Partia Demokratike do të jetë e hapur për të gjithë ata qytetetarë të ndershëm që duan një të ardhme pa Edi Ramën, pa Sali Berishën dhe nongratat e tjerë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat