Protesta kundër projektit të by passit në Shkodër - Bota Sot
Protesta kundër projektit të by passit në Shkodër

Shkodra

Protesta kundër projektit të by passit në Shkodër

Më: 11 nëntor 2017 Në ora: 00:44
Shkodër

Banorë të lagjeve periferike të qytetit të Shkodrës protestuan sot duke kërkuar rishikimin e projektit të by passit të këtij qyteti, i cili sipas tyre dëmton mjedisin pranë Liqenit të Shkodrës, pengon lëvizjen dhe dëmton ekonomitë e familjeve të tyre.

Qeveria shqiptare vendosi në fillim të kesaj jave pezullimin e përkohshëm të punimeve me qëllim rishikmin e projektit. Megjithatë, edhe sot punimet vazhduan në dise segmente te këtij by passi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test