Vrau Hermes Beqirin, autori kërkon mëshirë në Gjykatë - Bota Sot
Vrau Hermes Beqirin, autori kërkon mëshirë në Gjykatë

Shkodra

Vrau Hermes Beqirin, autori kërkon mëshirë në Gjykatë

Më: 27 shkurt 2018 Në ora: 15:47
Hermes Beqiri

Autori i vrasjes se Hermes Beqirit kërkon mëshirë nga trupi gjykues në Gjykatën e Shkodrës, ngjarje kjo e ndodhur në katër nëntor të vitit të kaluar në një lokal nate. Ai ka pranuar vrasjen ndërkohë që ka shprehur pendesë dhe falje për krimin e kryer.

Gjykata e Shkodrës ka çuar për gjykim çështjen për vrasjen e Hermes Beqirit. Trupi i gjykues i kryesuar nga Arben Zefi, ka dëgjuar pretendimet e prokurorisë për dy të arrestuarit Elvis Hoxhaj dhe Ditmir Harifi.

Gjykata ka derguar çështjen per gjykim, nderkohe qe autori ka kerkuar gjykim te shkurtuar per ngjarjen e ndodhur ne 4 nentor ne Shkoder ku u vra me arme zjarri shtetasi Hermes Beqiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test