I burgosuri për prostitucion në Shkodër, apel Ramës dhe Metës: Jam i pafajshëm, më ndihmoni - Bota Sot
I burgosuri për prostitucion në Shkodër, apel Ramës dhe Metës: Jam i pafajshëm, më ndihmoni

Shkodra

E martë, 16 tetor 2018

I burgosuri për prostitucion në Shkodër, apel Ramës dhe Metës: Jam i pafajshëm, më ndihmoni

Më: 12 mars 2018 Në ora: 14:37
Foto arkiv

Prej katër muajsh Kastriot Musa qëndron në burgun e Shën Kollit në pritje të një vendimi për të.  Ai u arrestua në operacionin “Balerina” në kuadër të “Forca e Ligjit” duke u akuzuar për shfrytëzim prostitucioni dhe si një grup i strukturuar kriminal. Kastriot Musa u arrestua bashkë me kushëririn e tij Frederik Tota dhe pesë vajza të tjera, të gjithë të akuzuar si pjesë e një rrjeti prostitucioni.

Pas katër muajsh nga burg  i Shën Kollit Kastriot Musa deklaron se prokuroria nuk ka asnjë provë për të dhe kushëririn e tij Frederik Tota. Shkodrani i akuzuar thotë se është i pafajshëm ndërsa ndaj tij po zhvillohet një proces gjyqësor i paragjykuar. Musa shprehet në një bisedë telefonike për “Panorama” se nuk është marrë kurrë me prostitucion dhe se nuk ka asnjë lidhje për çfarë akuzohet as ai dhe as kushëriri i tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test