Negociatat për koalicionin opozitar/ Nard Ndoka nuk hedh firmën në marrëveshjen që pritet të dorëzohet në KQZ

Shqipëria

Negociatat për koalicionin opozitar/ Nard Ndoka nuk hedh firmën në marrëveshjen që pritet të dorëzohet në KQZ

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 18:29
Nard Ndoka

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka vendosur që të mos e firmosë marrëveshjen për koalicionin opozitar për zgjedhjet e 25 prillit.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se Ndoka nuk është i kënaqur nga negociatat me Bashën dhe është i vetmi që ka konfirmuar se nuk ka firmosur.

Më parë, u raportua se Partia Demokratike kanë hequr dorë nga titulli “Shqipëria fiton” dhe në zgjedhjet e 25 prillit dhe do të marrin garojnë me koalicionin “Partia Demokratike – Aleanca për Ndryshim”.

Pas disa takimesh me kryetarin e PD, Lulzim Basha, thuhet që sigla e Koalicionit do të mbetet ajo e PD, e cila do të jetë edhe partia udhëheqëse. Mbetet ende e paqartë se cili prej kryetarëve ka hedhur firmën dhe cili prej tyre, përveç Ndokës, nuk ka rënë dakord me këtë marrëveshje..

Partitë e Koalicionit “Partia Demokratike – Aleanca per Ndryshim”, pritet të jenë:

PARTIA DEMOKRATIKE – Kryetari, Lulzim BASHA

PARTIA REPUBLIKANE – Kryetari, Fatmir MEDIU

PARTIA PËR DREJTËSI INTEGRIM DHE UNITET – Kryetari, Shpëtim IDRIZI

PARTIA LËVIZJA PËR ZHVILLIM KOMBËTAR – Kryetari, Dashamir SHEHI

PARTIA BASHKIMI PËR TË DREJTAT E NJERIUT – Kryetari, Vangjel DULE

PARTIA AGRARE AMBIENTALISTE – Kryetari, Agron DUKA

PARTIA DEMOKRISTIANE – Kryetari, Nard Ndoka

PARTIA FRYMA E RE DEMOKRATIKE – Kryetari, Bamir TOPI

PARTIA BASHKIMI LIBERAL DEMOKRAT – Kryetari, Arian STAROVA

PARTIA BALLI KOMBËTAR DEMOKRAT – Kryetari, Artur ROSHI

PARTIA BASHKIMI DEMOKRAT – Kryetari, Ylber VALTERI

PARTIA MENDIMI DJATHTË LIBERAL – Kryetari, Mustafa LICI

PARTIA LËVIZJA E LEGALITETIT – Kryetari, Shpëtim Axhami

PARTIA KRISTIAN DEMOKRATE – Kryetari, Dhimitër Muslia”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat