Qëlloi me armë ndaj bashkëfshatarit pas konfliktit për pronën, pranga autorit në Skrapar

Shqipëria

Qëlloi me armë ndaj bashkëfshatarit pas konfliktit për pronën, pranga autorit në Skrapar

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Shtetasi me iniciale A. H., është arrestuar pasi gjatë konfliktit për prona me shtetasin Q. Sh., ka tentuar ta vrasë këtë të fundit me armë zjarri.

Autori ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të bashkëfshatarit të tij ditën e djeshme, ndërsa policia ka ndërhyrë duke parandaluar agravimin e situatës.

Mbi të arrestuarin banues në Leshnjë të Skraparit rëndojnë veprat penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat