Tragjedia në Himarë, ish-kryeministri Berisha: Skafisti i qeverisë po falsifikon provat për aktin makabër

Shqipëria

Tragjedia në Himarë, ish-kryeministri Berisha: Skafisti i qeverisë po falsifikon provat për aktin makabër

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:04
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të fakteve të reja në lidhje me tragjedinë në Himarë ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia.

Berisha shkruan se skafisti Arjan Tase dhe qeveria po e vret për së dyti vogëlushen duke falsifikuar provat për aktin makabër.

“Pasi vrau Jonadën 7 vjeçare, skafisti i qeverisë dhe shteti i Edi Ramës e vret për së dyti vogëlushen duke falsifikuar dhe manipuluar provat për aktin makabër të Komisarit vrasës Tase.

Ndiqeni sipas dëshirës dokumentarin kushtuar Jonadës dhe manipulimit të vrasjes!”, shkruan Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat