Veliaj në Tokio, takon kryetarin e Komitetit të Miqësisë Shqiptaro-Japoneze: Pres më shumë bashkëpunime në biznes, turizëm dhe politikë

Shqipëria

Veliaj në Tokio, takon kryetarin e Komitetit të Miqësisë Shqiptaro-Japoneze: Pres më shumë bashkëpunime në biznes, turizëm dhe politikë

Më: 19 maj 2024 Në ora: 10:54
Foto nga takimi

Gjatë vizitës së tij në Tokio, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u takua edhe me kryetarin e Komitetit të Miqësisë Shqiptaro-Japoneze, Minoru Kiuchi.

“Është gjithmonë kënaqësi të takoj mikun e mirë, Minoru Kiuchi, kryetari i Komitetit të Miqësisë Shqiptaro-Japoneze!

Mezi pres më shumë bashkëpunime midis Tokios dhe Tiranës në biznes, turizëm dhe politikë”, shkruan Veliaj.

Më herët, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u prit dhe nga kryetarja e Bashkisë së Tokios, Yuriko Koike.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat