Një goditje e re për tenisin: Madrid kundër Mastersit

Tenis

Një goditje e re për tenisin: Madrid kundër Mastersit

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 13:13
Një goditje e re për tenisin: Madrid kundër Mastersit

Zëvendësministri i Shëndetit Publik të Spanjës, Antonio Zapatero, i dërgoi një letër Lopez, ku thuhej se "është e pamundur të zhvillohet turneu në shtator për shkak të rrezikut të madh për shikuesit, organizatorët dhe lojtarët".

Ka gjithnjë e më shumë raste pozitive të koronavirusit në Spanjë.

Rekomandimi i autoriteteve të Madridit shprehet se "për shkak të situatës aktuale dhe numrit të rritur të të infektuarve" në kryeqytetin e Spanjës, organizimi i turneut të tenisit është pothuajse i pamundur.

Maesters duhet të mbahet në Madrid me datën 12 shtator deri me 20 shtator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat