Zëvendëskryeministri uron 28 Nëntorin, viziton varrin e Heroit Zahir Pajaziti

Aktuale

Zëvendëskryeministri uron 28 Nëntorin, viziton varrin e Heroit Zahir Pajaziti

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 09:25
Homazhet

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar sot varrin e Heroit Zahir Pajaziti, me rastin e 28 Nëntorit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Tahiri ka uruar të gjithë shqiptarët për këtë ditë.

Postimi i plotë:

A ka ma mirë e më nder se ta fillosh festën këtu ku prehet Heroi i Kombit, Zahir Pajaziti. Liria ka emër, me dëshmorët që u flijuan për atdhe dhe luftëtarët e gjallë që sot nuk janë vetëm fizikisht me ne.

Urime shqiptarë kudo që jeni!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat