Afër 500 euro për raki e mish, reagojnë nga kabineti i Vlora Dumoshit

Aktuale

Afër 500 euro për raki e mish, reagojnë nga kabineti i Vlora Dumoshit

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 08:18
Vlora Dumoshi

Gjatë ditës së djeshme u raportua se Minsitrja e Kulturës, Vlora Dumoshi së bashku me kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Halitin kanë shpenzuar një shumë të madhe të parave vetëm për një drekë.

Pas këtyre raportimeve kanë reaguar nga Ministrja e Kulturës.

Këshilltarja e Dumoshit, Gentiana Azemi e ka quajtur këtë lajm tendecioz.

 “Brenda vetëm disa orëve, shfaqen lajme tendencioze për ministren Dumoshi të cilat janë plotësisht të pavërteta dhe nuk qëndrojnë. Dreka e cila po flitet të pranishëm ishin mbi 40 persona dhe ministrja Dumoshi nuk ka qëndruar, vetëm sa është përshëndetur me zyrtarët e Komunës dhe zyrtarët e shkollës së parë shqipe në Stubëll”, ka shkruar Azemi.

Ajo thotë se mund të dokumentohet se Dumoshi i ka shpenzimet më të pakta dhe nuk abuzon me paratë e qytetarëve,

“Sa për informacion mund të dokumentohet që në çdo rast ministrja Dumoshi i ka shpenzimet më të pakta dhe në asnjë moment nuk abuzon mbi paratë e qytetarëve. Në këtë kohë e kuptoj që puna e ministres Dumoshi mund t’i pengoj dikujt apo mund të mos i pëlqej, por shumë e ulët për shpifje. Shumë ulët”, ka thënë ajo.

Shkrimi i plotë:

Brenda vetëm disa orëve, shfaqen lajme tendencioze për ministren Dumoshi të cilat janë plotësisht të pavërteta dhe nuk qëndrojnë. Dreka e cila po flitet të pranishëm ishin mbi 40 persona dhe ministrja Dumoshi nuk ka qëndruar, vetëm sa është përshëndetur me zyrtarët e Komunës dhe zyrtarët e shkollës së parë shqipe në Stubëll.
Sa për informacion mund të dokumentohet që në çdo rast ministrja Dumoshi i ka shpenzimet më të pakta dhe në asnjë moment nuk abuzon mbi paratë e qytetarëve.
Në këtë kohë e kuptoj që puna e ministres Dumoshi mund t’i pengoj dikujt apo mund të mos i pëlqej, por shumë e ulët për shpifje. Shumë ulët!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat