Agim Veliu e ofendoi Vjosa Osmanin, vjen kundërpërgjigjja e ashpër nga kabineti i presidentes

Aktuale

Agim Veliu e ofendoi Vjosa Osmanin, vjen kundërpërgjigjja e ashpër nga kabineti i presidentes

Më: 5 janar 2021 Në ora: 12:36
Vjosa Osmani

Stafi i Osmanit i reagon Agim Veliut pas deklaratës se “Vjosën nuk e zë kryesia”, kërkohet shkarkimi i tij

Stafi i u.d së presidentit Vjosa Osmani ka reaguar pas deklaratave të Agim Veliut ndaj Osmanit se dhe po të largohet e gjithë Kryesia e LDK-së nuk do ta zinte Osmanin aty.

Egnesa Vitia pjesë e stafit të Vjosa Osmanit përmes Facebook’ut ka thënë se nënkryetari i LDK’së, është seksist dhe i neveritshëm.

“Agim Veliu, je turp për shoqërinë tonë! Je i neveritshëm! Je seksist! Je i paskrupullt! Jemi të vetëdijshëm që këto janë momentet e fundit të ekzistencës tënde në skenën e politikës, por të lakmosh protagonizmin politik duke aplikuar bullizëm, sekzisëm e mizogjini është tërësisht e pafalshme, e patolerushme, e papranueshme. Është e neveritshme”, ka thënë ajo.

Tutje ajo ka thënë se Veliu pas deklaratave të sotme duhet të shkarkohet menjëherë.

“Më e pakta që duhet të ndodhë tani është shkarkimi yt i menjëhershëm, e përgjigjen proporpocionale me aktin tënd të fundit do të ta japin qytetarët shumë shpejt. Ti nuk mund të jesh në krye të institucioneve tona, ti s’mund të jesh as përfaqësim i askujt në këtë shoqëri, sepse ti je sinonim i gjithçkaje nga e cila ne duhet të distancohemi përfundimisht. Ditët i ke të numëruara”, ka shkruar ajo.

Ministri i Brendshëm, Agim Veliu e ka ofenduar ushtruesen e detyrës së presidentes, duke thënë se edhe po të largohet e gjithë Kryesia e LDK-së nuk do ta zinte Osmanin aty.

“Unë e di që ajo është tepër e madhe dhe i duhet hapësirë shumë, a po kupton çfarë, qysh konteksti po e them. Unë e di që ajo është tepër e madhe, e gjanë (e gjerë) edhe i duhet hapësirë shumë, po nuk e paskna ditë që duhet komplet një Kryesi me ja lëshu vendin edhe nuk e di a e nxenë”, ka thënë Veliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat