Kush e shtyri Faruk Mujkën të tërhiqet nga kandidatura për deputet?

Aktuale

Kush e shtyri Faruk Mujkën të tërhiqet nga kandidatura për deputet?

Më: 13 janar 2021 Në ora: 19:08
Mujka dhe Kurti

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë dhe nënkryetar i Komunës, Faruk Mujka, ka bërë të ditur se është tërhequr nga gara për deputet.

Mujka përmes një postimi në Facebook ka falënderuar të gjithë delegatët që kanë mbështetur kandidaturën e tij për deputet.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq,

Ndihem i nderuar me mbështetjen e aktivistëve të Lëvizjes së Qendrës në Mitrovicë, delegatëve të Këshillit të Qendrës, të cilët nënshkruan dokumentin aplikues por edhe Kryesisë së Lëvizjes në nivel qendrorë për tu bërë pjesë e listës së kandidatëve për Deputetë në zgjedhjet e 14 Shkurtit.

Duke parë rritjen e Lëvizjes dhe nevojën për krijimin e hapësirave për forcat e reja që po na bashkangjiten dita ditës unë vendosa që të tërhiqem nga gara për Deputet të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Besoj se fitorja e Lëvizjes do të jetë plebishitare dhe do të ketë mjaft punë dhe hapësirë për të gjithë për të kontribuar që Republika e Kosovës të jetë shtet ku mbizotëron drejtësia, barazia, zhvillimi ekonomik dhe mirëqenja sociale.

Të bashkuar në fitore të njëpasnjëshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat