Valbon Krasniqi zgjidhet drejtor i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar

Aktuale

Valbon Krasniqi zgjidhet drejtor i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 16:19
Valbon Krasniqi

Valbon Krasniqi është përzgjedhur drejtor i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës.

Krasniqi është zyrtarizuar sot në këtë pozitë nga Komisioni vlerësues i kryesuar nga kryetari i Bordit Drejtues të këtij institucioni, Dr. Xhevat Jakupi.

“Komisioni vlerësues për përzgjedhjen e drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK), bazuar në Ligjin 06/L-114 për Zyrtarët Publikë dhe legjislacionin tjetër në fuqi, ka shpallur rezultatet e konkursit për pozitën e drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së. Procesi ka qenë transparentë dhe në të kanë marrë pjesë përfaqësuesi nga shoqëria civile, Shoqata për të drejtat e pacientëve, përfaqësuesi i Federatës Sindikale të Shëndetësisë”, thuhet në njoftim.

Krasniqi është zgjedhur në këtë detyrë me 91.2 pikë nga testi dhe intervista.

Kandidati tjetër Dr. Basri Lenjani është renditur i dyti me 75.6 pikë.

Në këtë garë kanë qenë edhe Gani Halilaj i cili nuk ka marr pjesë në test dhe intervistë, ndërsa nga konkursi janë tërhequr kandidatët Saudin Maliqi dhe Driton Ukmata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat