Sivjet mërgimtarët thyen rekordin me vota

Aktuale

Sivjet mërgimtarët thyen rekordin me vota

Më: 1 mars 2021 Në ora: 20:45
Ilustrim

Zëdhënësi i KQZ, Valmir Elezi ka dalë me dy tabela informuese për votimet nga jashtë Kosovës për katër procese zgjedhore.

Në këto tabela shihet se si votuan diaspora në këto katër palë zgjedhje, 2014. 2017, 2019, 2011 dhe pse u refuzuan shumë prej tyre.

Duke u bazuar në këtë grafikon shihet se si këtë vit, mërgimtarët kanë thyer çdo rekord sa i përket votimit.

Por të njëjtin rekord e thyen edhe duke dërguar vota në kundërshtim me rregulloren e KQZ-së.

Ne u sjellim tabelat e plota:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat