“Askush si ai”, publikohet video e rrallë e Ibrahim Rugovës, kështu përqafohej nga burra, gra e fëmijë...

Aktuale

“Askush si ai”, publikohet video e rrallë e Ibrahim Rugovës, kështu përqafohej nga burra, gra e fëmijë...

Nga: P.R Më: 7 mars 2021 Në ora: 15:08
Ibrahim Rugova, Gusht 1999

Adnan Merovci, njëri ndër njerëzit më të afërt dhe ish-bashkëpunëtori i ish-presidentit historik të Kosovës. Dr. Ibrahim Rugova ka postuar një video të paparë deri më tani të Rugovës, në ditën kur ishte rikthyer në Kosovë në Gusht të vitit 1999.

Kjo video tregon se si Presidenti historik, Ibrahim Rugova u prit me duartrokitje e brohoritje nga qytetarë të shumtë që kishin rrethuar veturën e tij.

E më të dal nga vetura, Dr. Rugovës ju dhuruan edhe buqeta të ndryshme me lulesh dhe përqafohej nga njerëzit e shumtë që ndodheshin në Velani.

Për më shumë, shikojeni videon:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat