Osmani për vdekjen e profesorit Gruda: Shembulli dhe vepra që la pas do të jetojnë përgjithmonë

Aktuale

Osmani për vdekjen e profesorit Gruda: Shembulli dhe vepra që la pas do të jetojnë përgjithmonë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 16:50
Zejnullah Gruda

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e profesorit Zejnullah Gruda.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ajo ka thënë se shembulli dhe vepra që la pas Gruda, do të jetojnë përgjithmonë.

Shkrimi i saj:

Lamtumirë Profesor!

Sot iku edukuesi i shumë brezave, Prof.Dr.Zejnullah Gruda, por shembulli i tij e vepra që la pas do të jetojnë përgjithmonë.

Ngushëllime familjes Gruda si dhe të gjithë bashkëpunëtorëve e brezave të shumtë të studentëve që patën nderin ta kenë Profesor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat